Toksyna botulinowa – Esteticon

Toksyna botulinowa

Czas zabiegu

20 min

Rekomendowana ilość zabiegów

1 na ok. 6 miesięcy

Wprowadzamy Cię w fascynujący świat zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej – innowacyjnej procedury, która pomaga przywrócić młodzieńczy wygląd i redukuje widoczność zmarszczek. Jeśli pragniesz wygładzić linie mimiczne i odzyskać świeży, promienny wygląd, zabieg z toksyną botulinową może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Jest wykorzystywana w medycynie estetycznej od wielu lat i uważana jest za jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z oznakami starzenia się skóry.

Jakie jest jej zastosowanie w medycynie estetycznej?

Toksyna botulinowa jest to naturalna substancja, która działa na mięśnie blokując odwracalnie przewodnictwo impulsów nerwowych do tych mięśni, co skutkuje ich czasowym osłabieniem i wygładzeniem powierzchni skóry. Przeznaczona jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z ich żywą mimiką twarzy. Już powyżej 25 roku życia możemy stosować toksynę zapobiegając powstawaniu zmarszczek w przyszłości.

  • Wygładzanie zmarszczek poziomych czoła
  • Wygładzanie zmarszczek między brwiami („lwia zmarszczka”)
  • Wygładzenie zmarszczek wokół oczu („kurze łapki”)
  • Wygładzenie zmarszczek wokół ust („zmarszczki palacza”)
  • Leczenie bruksizmu
  • Leczenie nadpotliwości

Jak wygląda zabieg z toksyną botulinową?

Zabieg z toksyną botulinową jest stosunkowo szybki i nieinwazyjny. Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz dokładnie oceni Twoją skórę i zaleci odpowiednią ilość i miejsca podania preparatu, aby osiągnąć pożądane efekty.

Podczas zabiegu, lekarz aplikuje toksynę w wybrane obszary. Może być minimalne uczucie dyskomfortu, ale jest to zazwyczaj dobrze tolerowane przez pacjentów.

Po zabiegu, można powrócić do codziennych aktywności, choć zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka godzin oraz unikanie manipulowania i masażu obszarów poddanych zabiegowi przez określony czas.

Wykonywane przez nas zabiegi są bardzo efektywne dzięki przeprowadzanej przez nas odpowiedniej analizie Pacjentów pozwalającej na dopasowanie najlepszego planu leczenia.

Esteticon

Ciesz się pięknym uśmiechem każdego dnia!

Umów wizytę

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyspecjalizowani eksperci

Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz nieustanne podnoszenie kompetencji naszych ekspertów pozwala oferować najwyższą jakość usług oraz standardu obsługi Pacjenta.

Bezpieczeństwo

Pracujemy na sprawdzonych procedurach, które zwiększają bezpieczeństwo naszych Pacjentów podczas zabiegówi minimalizują ryzyko działań niepożądanych.

Najnowsze technologie

Pracujemy wyłącznie na sprzęcie od światowych, renomowanych producentów i używamy materiałów klasy premium, które zapewniają uzyskanie spektakularnych rezultatów.