Protezy zębów – Esteticon

Protezy zębów

Czas zabiegu

2 - 4 wizyty

Rekomendowana ilość zabiegów

W kompleksowym leczeniu ważne jest uzupełnianie braków zębowych. Przywracamy wtedy nie tylko estetykę, ale także prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia, warunkujące zdrowie jamy ustnej na długie lata. Jednym z rozwiązań są protezy zębowe – ruchome uzupełnienia stomatologiczne.
W zależności od rodzaju braków zębowych stosujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania. W naszej klinice stosujemy artykulator oraz łuk twarzowy Amann Girrbach aby precyzyjnie zarejestrować sytuację istniejącą w jamie ustnej Pacjenta i przekazać zgromadzone dane do laboratorium protetycznego.

Oferowane przez nas protezy wykonywane są w oparciu o kilka rozwiązań:

  • Protezy akrylowe, całkowite i częściowe – wykonane w całości z tworzywa sztucznego, imitującego dziąsło i zęby, które opierają się wyłącznie na błonie śluzowej,
  • Protezy szkieletowe klamrowe – dzięki podparciu na klamrach proteza nie uciska dziąseł i podniebienia oraz nie powoduje zaniku wyrostka zębodołowego, tak jak w przypadku protezy akrylowej. Niewidoczny w uśmiechu metalowy szkielet zwiększa wygodę użytkowania i stabilizację protezy
  • Protezy szkieletowe bezklamrowe na zatrzaskach lub zasuwach – są bardziej kosmetyczne, gdyż nie mają klamer metalowych, a proteza trzyma się na niewidocznych zatrzaskach lub zasuwach (elementy te przymocowane są do koron porcelanowych osadzonych na zębach filarowych).
  • Protezy całkowite na implantach – gdy występuje problem z utrzymaniem protezy. Ruszająca się proteza powoduje dyskomfort podczas jedzenia oraz ból i zranienia śluzówki. Uzyskujemy lepszą stabilizację protezy, a tym samym lepsze samopoczucie i estetykę.

Wykonujemy także indywidualne Szyny relaksacyjne oraz Szyny ochronne dla sportowców

Esteticon

Ciesz się pięknym uśmiechem każdego dnia!

Umów wizytę

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyspecjalizowani eksperci

Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz nieustanne podnoszenie kompetencji naszych ekspertów pozwala oferować najwyższą jakość usług oraz standardu obsługi Pacjenta.

Bezpieczeństwo

Pracujemy na sprawdzonych procedurach, które zwiększają bezpieczeństwo naszych Pacjentów podczas zabiegówi minimalizują ryzyko działań niepożądanych.

Najnowsze technologie

Pracujemy wyłącznie na sprzęcie od światowych, renomowanych producentów i używamy materiałów klasy premium, które zapewniają uzyskanie spektakularnych rezultatów.