Osocze bogatopłytkowe – Esteticon

Osocze bogatopłytkowe

Czas zabiegu

45 min

Rekomendowana ilość zabiegów

2 - 3 zabiegi

Cena

500 - 600 zł

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry pacjenta.
Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta, która jest bardzo bogata w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji.
Wstrzykując osocze bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry, przyspieszamy proces regeneracji oraz odnowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.
Właściwości otrzymywanego osocza bogatopłytkowego to: poprawa gojenia, wyeliminowane w 100% ryzyko alergii – całkowicie biokompatybilne, niepowodujące zapalenia, hemostatyczne, redukujące ból, powodujące silną biostymulację fibroblastów i regenerację tkanek.

Mezoterapia iniekcyjna osoczem bogatopłytkowym – tzw. wampirzy lifting.
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi, bezpośrednio do specjalnych probówek. Następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w przystosowanej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasem. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. W kolejnym etapie lekarz pobiera osocze bogatopłytkowe przy pomocy specjalnie skonstruowanej próbówki. W ostatniej fazie do preparatu dodaje się odpowiedni odczynnik, którego celem jest zaktywizowanie płytek do produkcji czynnika wzrostu. W rezultacie powstaje osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się pod lub podaje na skórę.
Mechanizm działania polega na zwiększaniu zdolności regeneracji i rekonstrukcji tkanek skóry, wspomaga procesy angiogenezy, aktywuje komórki macierzyste i pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.
Podawanie osocza bogatopłytkowego przypomina zabieg mezoterapii – przy pomocy bardzo cienkiej igły wprowadzamy uzyskany preparat w okolice wymagające odmłodzenia.
Osocze bogatopłytkowe, które się otrzymuje, charakteryzuje się bardzo bogatą zawartością czynników wzrostu. Dzięki temu macierzyste komórki są wyraźnie stymulowane do regeneracji.
Po zaaplikowaniu osocza w odpowiednie partie skóry, dostrzec można wyraźne przyspieszenie procesu odnowy oraz regeneracji tkanek. Pobudzone zostają także fibroblasty, które rozpoczynają wytwarzanie nowego kolagenu. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, a skóra po 2-3 godzinach powraca do normalnego stanu, przez co rekonwalescencja nie jest wymagana.
Najlepsze trwałe efekty zabiegu uzyskuje się po wykonaniu 2-3 powtórzeń z częstotliwością co 3 do 6 tygodni.

Zastosowanie:

 • rewitalizacja skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi),
 • leczenie blizn potrądzikowych,
 • leczenie łysienia,
 • poprawa kolorytu, gęstości i napięcia skóry,
 • przyśpieszenie gojenia po zabiegach laserowych,
 • profilaktyka – przeciwdziałanie starzeniu się skóry.

Przeciwwskazania:

 • leczenie antybiotykami,
 • łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu,
 • ogólny zły stan zdrowia – np. przeziębienie,
 • opryszczka,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu.

Ilość powtórzeń do otrzymania pełnego efektu:

 • Zalecana dla osiągnięcia trwałego efektu ilość powtórzeń to 2-3 potem zabieg przypominający raz w roku.

Przygotowanie do zabiegu:

 • Jak przy wszystkich zabiegach z przerwaniem ciągłości skóry, wskazane jest przyjmowanie przez 2-3 dni przed zabiegiem rutinoscorbin, 2 tabletki dziennie

Postępowanie po zabiegu:

 • Kontrola po zabiegu wymagana sporadycznie przy większych siniakach.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze. Szczególnie polecamy zabieg mezoterapii iniekcyjnej osoczem osobom poszukującym naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi.

Esteticon

Ciesz się pięknym uśmiechem każdego dnia!

Umów wizytę

Dlaczego warto nam zaufać?

Wyspecjalizowani eksperci

Wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz nieustanne podnoszenie kompetencji naszych ekspertów pozwala oferować najwyższą jakość usług oraz standardu obsługi Pacjenta.

Bezpieczeństwo

Pracujemy na sprawdzonych procedurach, które zwiększają bezpieczeństwo naszych Pacjentów podczas zabiegówi minimalizują ryzyko działań niepożądanych.

Najnowsze technologie

Pracujemy wyłącznie na sprzęcie od światowych, renomowanych producentów i używamy materiałów klasy premium, które zapewniają uzyskanie spektakularnych rezultatów.