Piękna skóra w 8 krokach

Największym narządem ciała człowieka jest skóra, którą stale wystawiamy na działanie czynników zewnętrznych. Nie tylko część powierzchowna – naskórek, ale i głębsze warstwy skóry muszą wiele znieść, szczególnie jeśli zaniedbujemy ich pielęgnację i stosujemy nie najlepsze nawyki. Jeśli chcesz możliwie długo cieszyć się piękną, gładką skórą bez oznak starzenia, zwróć uwagę na poniższe zalecenia.

1. Pij min 1,5l wody dziennie – zalecenia dietetyczne dotyczące spożywania wody w podstawowej diecie wynoszą 30 ml wody na 1kg masy ciała lub 1ml/ 1 kcal. Łatwo powiedzieć ale naprawdę poczujesz szybką różnicę. Czym kierować się przy wyborze wody? Przede wszystkim naszymi osobistymi preferencjami oraz składem przydatnych składników mineralnych: wapnia, magnezu, potasu czy sodu, dzięki którym możemy liczyć na uzupełnienie codziennej diety w minerały. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu zmniejsza się łaknienie, zwiększa nawilżenie skóry dając efekt sprężystej pełnej blasku cery.

2. Zadbaj o swoją dietę! – pamiętaj o produktach zawierających kwasy omega 3 i 6 które są istotnym składnikiem pokarmowym naszej diety. Ich spożywanie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry i jej przydatków, oraz korzystnie wpływa na ich wygląd i ogólną kondycję.

3. Ogranicz spożywanie białego cukru – okazuje się, że cukier może poważnie uszkodzić kolagen i elastynę czyli białka budujące naszą skórę powodując ich glikację. Starzejemy się szybciej, nie mówiąc o tym, że jesteśmy narażeni na choroby przewlekłe m.in. takie jak cukrzyca.

4. Nie pal – to dramat dla skóry. Palenie zmniejsza bezpośredni dopływ krwi do tkanek i obkurcza naczynia krwionośne zmniejszając wchłanialność składników odżywczych. Dodatkowo zmniejsza nasz naturalny poziom antyoksydantów (witamin A, C, E) i podwyższa stężenie wolnych rodników, które niszczą nasze DNA, doprowadzają do mutacji których skutkiem mogą być zmiany w strukturze skóry, a w najgorszym etapie nowotwór.
5. Rusz się !- na podstawie piramidy zdrowego żywienia Instytutu Żywności i Żywienia to top 1 w utrzymaniu naszego zdrowia. Czemu więc sport jest tak ważny? Powoduje on szybszy przepływ krwi, co zwiększa obieg substancji odżywczych, a dzięki temu skóra staje się dotleniona, rozświetlona i piękna; Dodatkowo sport redukuje stężenie kortyzolu czyli hormonu stresu. Jesteśmy więc bardziej zrelaksowani i spokojniejsi, co uwidocznia się na naszej twarzy i całej skórze dając efekt wypoczętej, pięknej cery.

6. Nie zapominaj o Śnie – wystarczająca ilość snu to co najmniej 6-8 h godzin na dobę (pamiętając o odpowiedniej porze, czyli w godzinach pomiędzy 22.00 a 6.00 rano) to złoty środek dbania o skórę ! Zapewnia odpowiedni przepływ krwi i odbiór toksycznych substancji ze skóry; po godzinie 22.00 zanieczyszczona i zmęczona skóra po całym dniu zaczyna się rozluźniać, a kiedy smacznie śpimy między 1;00-3;00 zaczyna najlepiej chłonie czynniki odżywcze / kremy i sera.

7. Zrób dokładny demakijaż! – to podstawa zdrowia naszej skóry: Pamiętaj, że tylko oczyszczona skóra jest w stanie wchłaniać substancje odżywcze z serów i kremu i ma możliwość pełnej regeneracji, odpoczywając od ciężkich podkładów filtrów i tym podobnym preparatów.

8. Stosuj filtry słoneczne !- Lepiej zapobiegać niż leczyć. Właściwa pielęgnacja przeciwsłoneczna przez cały rok, a zdwojona w trakcie wiosny i lata, zapobiega fotostarzeniu się skóry. Słońce, jak tylko się pojawia, niezależnie czy latem czy zimą poprawia nam samopoczucie, zwiększa syntezę witaminy D, ale również zapoczątkowuje niekorzystne pamiątki w formie przebarwień. Chroń więc skórę od szkodliwego działania promieni słonecznych.

+48 883 733 933

os. Południe 9, 19-200 Grajewo
(budynek MEDICUS)
medycynaestetyczna@esteticon.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - 08:00 - 17:00
Wtorek - 08:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00
Czwartek - 09:00 - 17:00
Piątek - 09:00 - 17:00

Bezpłatne konsultacje

Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na bezpłatną konsultację