Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry pacjenta.
Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta, która jest bardzo bogata w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji.
Wstrzykując osocze bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry, przyspieszamy proces regeneracji oraz odnowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.
Właściwości otrzymywanego osocza bogatopłytkowego to: poprawa gojenia, wyeliminowane w 100% ryzyko alergii – całkowicie biokompatybilne, niepowodujące zapalenia, hemostatyczne, redukujące ból, powodujące silną biostymulację fibroblastów i regenerację tkanek.

Mezoterapia iniekcyjna osoczem bogatopłytkowym – tzw. wampirzy lifting.
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi, bezpośrednio do specjalnych probówek. Następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w przystosowanej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasem. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. W kolejnym etapie lekarz pobiera osocze bogatopłytkowe przy pomocy specjalnie skonstruowanej próbówki. W ostatniej fazie do preparatu dodaje się odpowiedni odczynnik, którego celem jest zaktywizowanie płytek do produkcji czynnika wzrostu. W rezultacie powstaje osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się pod lub podaje na skórę.
Mechanizm działania polega na zwiększaniu zdolności regeneracji i rekonstrukcji tkanek skóry, wspomaga procesy angiogenezy, aktywuje komórki macierzyste i pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.
Podawanie osocza bogatopłytkowego przypomina zabieg mezoterapii – przy pomocy bardzo cienkiej igły wprowadzamy uzyskany preparat w okolice wymagające odmłodzenia.
Osocze bogatopłytkowe, które się otrzymuje, charakteryzuje się bardzo bogatą zawartością czynników wzrostu. Dzięki temu macierzyste komórki są wyraźnie stymulowane do regeneracji.
Po zaaplikowaniu osocza w odpowiednie partie skóry, dostrzec można wyraźne przyspieszenie procesu odnowy oraz regeneracji tkanek. Pobudzone zostają także fibroblasty, które rozpoczynają wytwarzanie nowego kolagenu. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, a skóra po 2-3 godzinach powraca do normalnego stanu, przez co rekonwalescencja nie jest wymagana.
Najlepsze trwałe efekty zabiegu uzyskuje się po wykonaniu 2-3 powtórzeń z częstotliwością co 3 do 6 tygodni.

Zastosowanie:

 • rewitalizacja skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi),
 • leczenie blizn potrądzikowych,
 • leczenie łysienia,
 • poprawa kolorytu, gęstości i napięcia skóry,
 • przyśpieszenie gojenia po zabiegach laserowych,
 • profilaktyka – przeciwdziałanie starzeniu się skóry.

Przeciwwskazania:

 • leczenie antybiotykami,
 • łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu,
 • ogólny zły stan zdrowia – np. przeziębienie,
 • opryszczka,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu.

Ilość powtórzeń do otrzymania pełnego efektu:

 • Zalecana dla osiągnięcia trwałego efektu ilość powtórzeń to 2-3 potem zabieg przypominający raz w roku.

Przygotowanie do zabiegu:

 • Jak przy wszystkich zabiegach z przerwaniem ciągłości skóry, wskazane jest przyjmowanie przez 2-3 dni przed zabiegiem rutinoscorbin, 2 tabletki dziennie

Postępowanie po zabiegu:

 • Kontrola po zabiegu wymagana sporadycznie przy większych siniakach.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze. Szczególnie polecamy zabieg mezoterapii iniekcyjnej osoczem osobom poszukującym naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi.

}

czas zabiegu

45 min

rekomendowana ilość zabiegów

2 – 4

+48 883 733 933

os. Południe 9, 19-200 Grajewo
(budynek MEDICUS)
medycynaestetyczna@esteticon.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - 08:00 - 17:00
Wtorek - 08:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00
Czwartek - 09:00 - 17:00
Piątek - 09:00 - 17:00

Bezpłatne konsultacje

Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na bezpłatną konsultację