Protezy

Starając się kompleksowo leczyć schorzenia naszych pacjentów, jednym z rozwiązań które oferujemy są protezy zębowe – ruchome uzupełnienia stomatologiczne.
W zależności od rodzaju braków zębowych stosujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania.

Najważniejszym zadaniem dla nas jest przywrócenie Pacjentom funkcji żucia oraz naturalnej estetyki.

Oferowane przez nas protezy wykonywane są w oparciu o kilka rozwiązań:

  • protezy akrylowe całkowite i częściowe – .wykonane z tworzywa sztucznego, w kolorze różowym imitujące błonę śluzową, oparte na dziąsłach i podniebieniu,
  • protezy szkieletowe klamrowe – metalowe, z ograniczoną płytą protezy – jest to najlepsze rozwiązanie uzupełnienia częściowego, ruchomego, gdyż dzięki mocowaniu na klamrach, proteza nie uciska dziąseł i podniebienia i nie powoduje zaniku wyrostka zębodołowego, tak jak w przypadku protezy akrylowej.
  • protezy szkieletowe bezklamrowe na zatrzaskach lub zasuwach – mają te same zalety jak wszystkie protezy szkieletowe ale są bardziej kosmetyczne, gdyż nie mają klamer metalowych, a proteza trzyma się na niewidocznych zatrzaskach lub zasuwach (elementy te przymocowane są do koron porcelanowych które cementuje się na zębach filarowych).
  • protezy całkowite mocowane na implantach – stosujemy u Pacjentów u których jest problem ze utrzymaniem protezy .Ruszająca się proteza powoduje dyskomfort podczas jedzenia oraz ból i zranienia śluzówki. Już 2 implanty w żuchwie zapewnią lepszą stabilizację protezy, a tym samym lepsze samopoczucie i estetykę .Zwiększy to wygodę podczas jedzenia a także zapewni większą pewność siebie w kontaktach towarzyskich.

+48 731 577 117

os. Południe 9, 19-200 Grajewo
(budynek MEDICUS)

stomatologia@esteticon.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - 08:00 - 17:00
Wtorek - 08:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00
Czwartek - 09:00 - 17:00
Piątek - 09:00 - 17:00

Bezpłatne konsultacje

Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na bezpłatną konsultację