Korony i mosty

Dbając o naturalny efekt końcowy przeprowadzanych przez nas zabiegów jako jedno ze sprawdzonych rozwiązań oferujemy korony i mosty, które pełnią rolę estetycznego uzupełnienia protetycznego z dobranym idealnie kolorem do własnych zębów.

KORONY wykonujemy tylko wówczas, gdy Pacjent posiada własny zdrowy korzeń zęba. Poza funkcją estetyczną mogą one również pełnić rolę zabezpieczającą ząb przed złamaniem po leczeniu kanałowym, a także zapobiegać dalszemu zniszczeniu zęba.

Wykonujemy korony:

  • cyrkonowe (z tlenku cyrkonu o twardości porównywalnej z diamentem),
  • ceramiczne (z napalanej porcelany)
  • metalowo-ceramiczne

MOST natomiast to stałe uzupełnienie protetyczne , które cementujemy na własnych, oszlifowanych zębach i które uzupełnia brak jednego lub kilku zębów.
Stosowane w naszej praktyce rodzaje mostów:

  • cyrkonowe– idealny efekt estetyczny ,przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości ,bez metalu
  • metalowo-ceramiczne (na metal który stanowi czapeczkę nakłada się indywidualnie napalaną porcelanę ,metal nie jest widoczny i jest schowany wewnątrz estetycznej warstwy ceramicznej)
  • akrylowe – jako uzupełnienie tymczasowe,
  • adhezyjne (kompozytowe na włóknie szklanym) – nie wymagają szlifowania zębów filarowych lecz muszą być spełnione odpowiednie warunki do mocowania tego mostu

Korony i mosty nie tylko są w stanie odtwarzać brakujące zęby, ale również maskować nieprawidłowości jak przechylenia zębów, czy korygować nieestetyczny kształt lub kolor zębów własnych.

+48 731 577 117

os. Południe 9, 19-200 Grajewo
(budynek MEDICUS)

stomatologia@esteticon.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - 08:00 - 17:00
Wtorek - 08:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00
Czwartek - 09:00 - 17:00
Piątek - 09:00 - 17:00

Bezpłatne konsultacje

Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na bezpłatną konsultację