Profilaktyka

U każdego dorosłego pacjenta przeprowadzamy profesjonalny zabieg higienizacji, polegający na usunięciu osadów gromadzących się na zębach. Zabieg ten składa się ze scalingu, piaskowania, polerowania i fluoryzacji zębów.

Scaling to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków i przeprowadzany jest przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną. Końcówka scalera przykładana jest do powierzchni zęba, a jej drgania powodują odrywanie się zmineralizowanej płytki nazębnej (kamienia).
Piaskowanie ma na celu usunięcie osadów i przebarwień z zębów za pomocą strumienia piasku. W naszym gabinecie stosujemy piaskarkę profilaktyczną AIR FLOW firmy W&H.
Polerowanie wykonywane jest przy użyciu szczoteczek i gumek profilaktycznych oraz pasty polerskiej. Nadaje to zębom gładkość i zapobiega szybkiemu, ponownemu gromadzeniu się kamienia.
Fluoryzacja ma na celu wzmocnienie szkliwa.

Po zabiegu ważne jest stosowanie odpowiednich past i płukanek profilaktycznych. Wizyty kontrolne powinny odbywać się przynajmniej co 6 miesięcy.
Dodatkowych (częstszych) zabiegów potrzebują palacze i osoby pijące dużo kawy.
PROFILAKTYKA u DZIECI zaczyna się już od najmłodszych lat. Zapraszamy na wizytę adaptacyjną małe dzieci, na której dziecko będzie mogło oswoić się z gabinetem stomatologicznym. Proponujemy też pierwsze zabiegi profilaktyczne polegające na lakowaniu zdrowych zębów mlecznych i stałych trzonowych. Pozostałe zęby mogą być zabezpieczone przez różne lakiery i pianki fluorowe.

+48 731 577 117

os. Południe 9, 19-200 Grajewo
(budynek MEDICUS)

stomatologia@esteticon.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - 08:00 - 17:00
Wtorek - 08:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00
Czwartek - 09:00 - 17:00
Piątek - 09:00 - 17:00

Bezpłatne konsultacje

Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na bezpłatną konsultację