Choroby dziąseł (parodontozy)

Częstym powodem wizyt nowych Pacjentów w naszym gabinecie są choroby dziąseł. Pacjenci zwlekający zbyt długo z rozwijającą się chorobą dziąseł szukają pomocy dopiero na etapie, gdy zaczynają cierpieć z powodu rozchwiania zębów lub innych dolegliwości. W znacznej większości przypadków krwawienie dziąseł możemy całkowicie wyleczyć.

Pamiętać należy, iż nie leczenie chorób dziąseł może doprowadzić do dużej liczby komplikacji zdrowotnych a w konsekwencji do utraty zębów.

Choroby dziąseł (przyzębia) to zapalenie lub zakażenie dziąseł i kości utrzymującej zęby. Choroba wywoływana jest występowaniem bakterii w płytce nazębnej tj. lepkiej, białej błonce, która nieprzerwanie tworzy się na naszych zębach.

Najczęstsze objawy chorób dziąseł to:

  • krwawiące dziąsła (szczególnie podczas szczotkowania lub nitkowania),
  • ropa wydobywająca się dziąseł,
  • dziąsła czerwone lub rozpulchnione,
  • nadwrażliwość zębów lub ból dziąseł,
  • utrzymujący się nieświeży oddech lub niesmak w ustach,
  • dziąsła, które odstają od zębów

Podczas wizyty wykonujemy pełną diagnostykę i indywidualny plan leczenia. Na podstawie wykonanych zdjęć pantomograficznych sprawdzamy poziom kości, czy została zniszczona lub naruszona jej struktura.

Choroby dziąseł leczymy w naszym gabinecie od wielu lat. Zahamowanie postępu choroby zależy od prawidłowo przeprowadzonej higienizacji. W tym celu konieczne jest profesjonalne usunięcie płytki bakteryjnej znajdującej się na zębach w postaci kamienia nazębnego lub osadu za pomocą:

  • ultradźwięków (skaling nad i poddziąsłowy),
  • piaskowania – oczyszczenie dokładne zębów z osadów nie powodujące uszkodzenia szkliwa,
  • polerowania zębów – w celu zmniejszenia ponownego odkładania się osadu i kamienia,
  • kiretażu otwartego – wykonywany w znieczuleniu – polega na oczyszczeniu delikatnym powierzchni korzenia i głębokich kieszonek dziąsłowych.

Jeśli choroba dziąseł trwa dłużej dochodzi do obnażenia (recesji) szyjek zębowych, które możemy pokryć w naszym gabinecie własną tkanką poprzez przeszczep płata z podniebienia.

Parodontoza powoduje też znaczny zanik wyrostka zębodołowego, który możemy podwyższyć poprzez przeszczep bloków kostnych lub zabieg augmentacji (wszczepienie specjalnych preparatów kościozastępczych).

W przypadku zdiagnozowanej parodontozy dochodzi do rozchwiania zębów i ich utraty. Dzięki implantom i nowoczesnej protetyce (mosty, protezy) pomożemy ci odzyskać piękny uśmiech.

+48 731 577 117

os. Południe 9, 19-200 Grajewo
(budynek MEDICUS)

stomatologia@esteticon.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - 08:00 - 17:00
Wtorek - 08:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00
Czwartek - 09:00 - 17:00
Piątek - 09:00 - 17:00

Bezpłatne konsultacje

Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na bezpłatną konsultację