Cellulit, blizny, rozstępy

W naszej klinice pomagamy pacjentom odzyskać piękną i gładką skórę nawet w najtrudniejszych, skomplikowanych przypadkach. Wiemy, że blizna, rozstępy, czy cellulit to dla wielu pacjentów problem nie tylko natury estetycznej, ale również psychicznej – szczególnie, jeśli pojawia się w miejscu widocznym dla otoczenia. Dlatego z najwyższą starannością oferujemy szeroką gamę profesjonalnych zabiegów usuwania blizn, rozstępów, czy cellulitu, powstałych niezależnie od ich przyczyny.

Skuteczne usuwanie blizny wymaga indywidualnego podejścia i dokładnego rozpoznania przyczyny. Metoda zastosowana do usunięcia, czy redukcji blizn, zależy między innymi od czynnika sprawczego – np. rodzaju urazu, przebiegu leczenia lub też powstałego stanu zapalnego.

Najczęściej pomagamy w naszym gabinecie pacjentom z usuwaniem blizn potrądzikowych, które są pozostałościami po nasilonych, zapalnych wykwitach trądziku. Taki rodzaj trądziku występuje u ponad 80% osób młodych wchodzących w okres dojrzewania. W ten sposób z zaskórnika powstaje grudka lub krosta, a w cięższych przypadkach dochodzi do rozwoju głębokich nacieków zapalnych, które mogą ropieć, a po wygojeniu pozostawić niekiedy szpecące blizny. Blizny te utrzymują się trwale, pomimo wyleczenia trądziku. W naszym gabinecie wielokrotnie pomogliśmy pacjentom w usunięciu blizn powstałych na skutek takiego trądziku.

Blizny na twarzy i ciele to problem, do którego należy podejść kompleksowo. Dlatego oferujemy wiele sposobów na usuwanie blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych, czy powstałych w inny sposób. Najnowszą, a zarazem najskuteczniejszą z nich, jest zastosowanie lasera frakcyjnego, który oddziałuje na nieestetyczne mikrouszkodzenia i tym samym pobudza skórę do odbudowy. Efekt terapii wzmacniamy zabiegami wspomagającymi, takimi jak mikrodermabrazja, czy rewitalizacja. Pełna lista zabiegów dostępna jest poniżej.

Usuwanie i redukcja cellulitu

Cellulit można śmiało definiować jako miejscowo zlokalizowaną chorobę metaboliczną tkanki podskórnej, przyczyniająca się często do zmiany kształtu kobiecej sylwetki.
Najczęściej jest umiejscowiona na udach, brzuchu oraz ramionach.
Jak dotąd podaje się trzy przyczyny powstania cellulitu: podłoże hormonalne, uwarunkowania genetyczne oraz nieprawidłowy styl życia, który dodatkowo wzmaga jego rozwój.
Rozwiązania nieinwazyjnie
W naszym gabinecie usuwanie i redukcja cellulitu jest wykonywana zgodnie z najefektywniejszymi znanymi metodami i procedurami, co pozwala naszym pacjentom na szybkie uzyskanie widocznych efektów. Skutecznie pomagamy redukować „pomarańczową skórkę” na kilka sposobów: przez zabiegi medycyny estetycznej (Mezoterapia iniekcyjna z użyciem środków lipolitycznych i koktajli rozpuszczających grudki tłuszczowe, po rozwiązania jak karboksyterapia czy radiofrekwencja mikroigłowa

Zabiegi redukcji cellulitu wykonujemy przy wykorzystaniu:

Aparat do karboksyterapii – CQ 1300C

z medycznym CO2 z regulowanym przepływem i temperaturą gazu.

Wykorzystywany do:

 • leczenia blizn i rozstępów,
 • odmładzania skóry,
 • likwidacji zmarszczek,
 • leczenia łysienia,
 • leczenia nadmiarów tłuszczu,
 • modelowania sylwetki,
 • leczenia łuszczycy,
 • leczenia trudno gojących się ran i zmian zapalnych, żylaków,
 • leczenia impotencji.Karboxyterapia – do kilkunastu powtórzeń można łączyć z mezoterpią lub lipolizą iniekcyjną
  Laser erb-yag – wymaga 2-3 powtórzenia
  Fale radiowe RF aparat Vivace – 2-3 powtórzeń

+48 883 733 933

os. Południe 9, 19-200 Grajewo
(budynek MEDICUS)
medycynaestetyczna@esteticon.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - 08:00 - 17:00
Wtorek - 08:00 - 17:00
Środa - 09:00 - 17:00
Czwartek - 09:00 - 17:00
Piątek - 09:00 - 17:00

Bezpłatne konsultacje

Skontaktuj się z nami w celu umówienia się na bezpłatną konsultację